17 paź 2016

Szanuj się

Myślę, że po nazwie posta u każdego z nas w głowie pojawia się myśl na jaki temat jest post. 
Zapewne każdy z nas miał inne wyobrażenie, a ja teraz sprostuje je do jednego. 
Post jest głównie do dziewczyn, bo będzie o szanowaniu się jeżeli chodzi o płeć męską.
Mimo to płeć męską również zachęcam do zostania i przeczytania posta! :)

Szacunek do siebie to rzecz moim zdaniem pierwszorzędna jeżeli chcemy, żeby ten oto szacunek był okazywany również nam. 
Jeżeli chcemy, aby jakiś chłopak nas szanował, ale my same tego szacunku za wiele do siebie nie mamy, to jak zakończy się taki związek? No właśnie. 
Ale czy to znaczy, że nasze zachowanie powinno być niczym zachowanie panienek na dworach, które wychodziły za mąż za faceta, którego nie kochały?
Nie.
To też wcale nie oznacza, że musimy być osobami sztywnymi, nie chodzącymi na imprezy, czy też po znalezieniu chłopaka zaprzestania kontaktów z wszystkimi innymi chłopakami.
Nie chodzi też o to, żeby nie uśmiechnać się zalotnie, czy flirtować z chłopakiem na imprezie - jeżeli tylko znacie umiar, to każdy krok należy do was. 
Jeżeli natomiast na imprezie mając chłopaka przeliżecie się z innym, bądź też zrobicie nadziei całej grupie pływackiej chłopaków, a dość intensywne obściskiwanie się na korytarzu uznacie za norme - same odpowiedzcie sobie na pytanie, czy potem w oczach samych siebie będziecie szanowane. 
Kolejną kwestią jest zmienianie chłopaka ''co tydzień''.
Nie mówie tu o szybkiej zmianie chłopaka, bo sytuacje w życiu są różne. Czasem jesteśmy z osobą, którą kochamy, mimo to zakochujemy się w innej i uczucie jest na tyle silne, że postanawiacie być z tą osobą. Według mnie to nie jest zachowanie nie zasługujące na szacunek, bo przecież - serce nie sługa. 
Natomiast zmienianie chłopaka co noc - to już zupełnie inna kwestia.
Szanujcie się. 
Jesteście silne i piękne. 
Nie potrzebujecie co chwila nowego faceta, żeby dalej być flawless .


1 komentarz:

Podziel się swoją opinią :)