2 wrz 2016

Study Tips!


Jak tam po rozpoczęciu roku? Czujecie się już zwarci i gotowi do rozpoczęcia nauki? Mam nadzieję,
że tak, a jeżeli nadal nie jesteście do końca pewni, czy tak jest to przychodzę do was ze zgrabną listą porad skutecznej i szybkiej nauki! 1. Przerwa przed nauką

Chyba nie muszę się zbytnio rozwodzić nad tym jak złe jest zaczynanie nauki zaraz po szkole, albo już zaraz po obiedzie. Dajcie sobie czas. Włączcie serial, pogadajcie z przyjaciółmi, rodzicami, pobawcie z psem - zróbcie coś odprężającego.2. Zaplanuj, zorganizuj, rozłóż w czasie

Zrobienie planu nauki, przed rozpoczęciem nauki, rozłożenie sobie czegoś w czasie - np. nauki na sprawdzian, czy jakiegoś projektu - pomoże wam się lepiej na czymś skupić. Kiedy wracacie ze szkoły, często wydaje wam się że macie mase lekcji, że tracicie chęci do wszystkiego. 
Rozplanuj. Rozplanuj z głową.3. Zdrowe przekąski + picie

Nawet nie siadajcie bez tego do książek. Naprawdę. 
Wiem sama po sobie, że o wiele lepiej mi się pracuje, kiedy mam obok siebie coś do przegryzienia - oczywiście coś zdrowego i taki też post za niedługo pojawi się na moim blogu. 
A picie to podstawa. Zazwyczaj jest to woda, no chyba że jest mi zimno, wtedy na rozgrzanie zdecydowanie lepiej działa herbatka. 

4. Telefon zostaw na boku, na laptopie wyłącz wszelkie fejsbuki

Kiedy już jesteście wypoczęci, zorganizowani i macie co jeść i pić, czas zabrać się za naukę. Ale bardzo ważnym krokiem przed rozpoczęciem jej jest po prostu odstawienie od siebie wszelkich multimedialnych rzeczy. Naprawdę 2-3 godziny bez sprawdzenia wiadomości na facebooku, czy odświeżenia instagrama, bo a nóż ktoś coś dodał może poczekać. Teraz zajmujesz się aby jak najszybciej i jak najefektowniej się nauczyć. 
Jedynym multimediem który u mnie zostaje to muzyka. Bo bez niej nie umiem. Ale Spotify dostarcza mi czego trzeba, więc nie rozdrabniam się na youtuby. I Tobie też to polecam :)5. Nauka

Warto rozplanować sobie czas działania tak, aby wykorzystać swoją energię jak najefektowniej. 
U każdego wygląda to trochę inaczej, ale jeżeli jesteś w tym totalnie zielony, opowiem Ci jak wygląda to u mnie. 

Najpierw pisanie

Wszelkie prace domowe, w których musicie napisać coś, co nie wymaga od was większego wyciłku, zróbcie na samym początku - po co to zostawiać na koniec? 

Czas poczytać i zrobić notatki

Notatki to świetna rzecz! Oprócz notatek zawsze możecie stosować mapy myśli, wykresy - możliwości jest ogrom! Zakreślajcie, podkreślajcie - co tylko chcecie! 
Czytajcie i wypisujcie, bądź podkreślajcie najważniejsze rzeczy. A jeżeli macie problem z jakimś zagadnieniem zapiszcie je i zajmijcie się jego rozgryzieniem potem. 

Przepytaj się! 

Albo poproś o to przyjaciółkę, przyjaciela, rodzeństwo, bądź rodzica! Jeżeli lubisz grupową naukę, bądź dyskusje na jakiś temat to takie coś będzie dla Ciebie świetne! Ale jeżeli wolisz sam siebie przepytać to przepytaj sam siebie. Ale zero oszukiwania. Jak czegoś nie umiesz to wracasz, powtarzasz, aż będziesz umiał. Nie ma udawania, że umiem, albo jakoś to będzie. Nie będzie. 
Work hard or go home.6. Think and relax

Moment po nauce, ale nie takiej całkowitej. Po nauce możecie się zrelaksować, czytając o danych zagadnieniach , które was zainteresowały! Poszerzanie swojej nauki jest rzeczą bardzo fajną, szczególnie tej nauki nie z przymusu, a z własnej chęci. A przecież to co się dowiecie, bądź nauczycie jest wasze i nikt wam tego nie zabierze. A wy będziecie o tyle mądrzejsi. 
No i najważniejsze to odpoczynek. Bo bez odpoczynku zaczynamy szfankować. Nawet jak jesteśmy super obcykani w danej kwestii, zmęczenie potrafi dać się we znaki i pokrzyżować nam plany. 
Także nie zapominajcie o odpoczynku, Chociażby krótkim. Chociażby na przejrzenie snapchata.

I na sam koniec chciałabym podziękować, za tak liczny odbiór poprzedniego posta, a także czynny udział w ankiecie.
Chciałabym też przeprosić za brak moich zdjęć w poście, ale powoli się już ze wszystkim ogarniam.
Do następnego!

Zajrzyj po więcej 
INSTAGRAM/TWITTER/TUMBLR/SPOTIFY/PORTOFILIO

Kontakt/Współpraca - natalia.boryn@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)