28 mar 2016

Wiedza


Kiedy mielibyśmy do wyboru towarzystwo lekarza, prawnika, kierownika wielkiej korporacji, a zwykłego małego szarego człowieka, zapewne zdecydowanie bardziej skręcilibyśmy w stronę osób wymienionych jako pierwsze. No bo wykształceni, mądrzy, posiadają niezliczoną wiedze.. CHODZĄCA ENCYKLOPEDIA! 


Wiedza w tych czasach spadła na drugie miejsce, w wielu przypadkach. Mimo to jak w powyższym przykładzie i tak większość z nas wybrała by opcję pierwszą.
Wiedza jest ważna.
Z oczytanym człowiekiem możemy porozmawiać na wiele tematów. Ale niestety wiedza nie zapewni człowiekowi charakteru i sposobu bycia. Co z  tego że dana osoba będzie chodzącą encyklopedią, podczas kiedy będzie też strasznym gburem i nie będzie się dało z  nim zamienić słowa? 
Czyż nie lepiej wtedy utrzymać kontakt z osobą o np. mniejszym stanowisku, może i mniej wyuczoną niż np. lekarz, ale o świetnym charakterze? 

,,Kiedy widzę przed sobą człowieka, nieważne jest, ile wie. Człowiek to nie encyklopedia. Ale ważne, kim jest.''I pod tymi słowami A. de Saint-Exuper'ego podpisuję się rękami i nogami. 
N.

Znajdziecie Mnie Tutaj : 

Snapchat : natalia0122
Poczta : natalia.boryn@gmail.com

4 komentarze:

 1. Mądrze to napisałaś :) Nie powinno się patrzeć tylko na pozycję i w niektórych przypadkach - zawartość portfela :) Liczy się człowiek :)
  I piękne zdjęcia!
  Buziaki :*
  Magymany.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądrze napisane i cytat bardzo mi sie spodobał :)
  Śliczna z was para! Życzę szczęścia <3
  mój blog <3

  OdpowiedzUsuń
 3. co innego jednak sluchac o jakichs niebywale madrych rzeczach, a przeprowadzac zwyczajna rozmowe..

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią :)