7 lut 2016

Banany


Banan, jeden z moich zdecydowanie ulubionych owoców. Nie wymaga większego przygotowania do jego spożycia, można go mieszać z jogurtami, serkami, rodzynkami, a i tak smakuje świetnie. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć trochę o jego świetnych właściwościach!


 Energia
Banany dobrze spożywać jest np. rano, lub przed treningiem bo dostarczają nam masę energii! Banany dostarczają nam odpowiednią ilość węglowodanów, które pełnią rolę zamiennika cukru mięśniowego, który zużywamy właśnie podczas wysiłku fizycznego. 

 Żelazo i Potas
Żelazo oczywiście pomaga stymulować produkcję hemoglobiny we krwi, która jest głównym składnikiem krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jeżeli nie mamy odpowiedniego poziomu hemoglobiny do naszych komórek nie będzie docierała wystarczająca ilość tlenu! 
Potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, co w konsekwencji sprawia, że tlen dociera do naszego mózgu. A więc dobrze jest jeść banany przed szkołą, aby przyswajać naukę jeszcze lepiej. 

Witaminy z grupy B i poprawa humoru 
Witamina B6 reguluje poziom ilości glukozy we krwi i pomaga nam w chwilach spięcia, czy stresu. 
Inne witaminy z grupy B, zmniejszają skutki uboczne odstawienia nikotyny :> 
Banany uwalniają substancję zwaną tryptofanem, który w naszym mózgu przekształca się w seratoninę, a więc tym samym poprawia nasz humor!

N.

Znajdziecie Mnie Tutaj : 
TUMBLR/INSTAGRAM/TWITTER/VINTED

Snapchat : natalia0122
Poczta : natalia.boryn@gmail.com

1 komentarz:

  1. Ja w sumie nie patrzę na jego właściwości, jem bo lubię hahah :)

    jasinska7.blogspot.com ← zapraszam do mnie :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią :)